jachranka2014W dn 28-30 sierpnia 2014 w Ośrodku konferencyjnym Warszawianka w Jachrance k/Warszawy odbędzie się XI Konferencja „ ALERGIA ASTMA POCHP", organizowana przez Katedrę i Klinikę Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem JM Reaktora WUM Prof. dr hab. Marka Krawczyka oraz Komitetu Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk.

Spotkania „Jachrankowe" mają już swoja tradycję. Spotykamy się cyklicznie już od ponad 30 lat. Do wygłoszenia wykładów zapraszamy zawsze grono najwybitniejszych ekspertów w kraju, którzy przedstawiają współczesny stan wiedzy na nurtujące nas wszystkich problemy.

Coraz więcej wiemy na temat patogenezy, czynników przyczynowych, dysponujemy doskonalszymi metodami diagnostycznymi, które umożliwiają nam wczesne rozpoznanie alergii, astmy i POChP . W ostatnim trzydziestoleciu przeprowadzono setki badań klinicznych , których efektem było wprowadzenie nowych leków, co zaowocowało lepszą kontrola przebiegu tych chorób , zmniejszeniem hospitalizacji i liczby zgonów. Nadal nie mamy leków które działyby przyczynowo, dlatego z wielką nadzieją patrzymy na pojawiające się w ostatnim okresie na rynku farmaceutycznym nowe technologie.

O tych nurtujących nas wszystkich zagadnieniach mówić będzie, podobnie jak w latach ubiegłych grono znakomitych wykładowców. Mam nadzieje że przedstawione przez nich wiadomości przyczynia się do pogłębienia naszej wiedzy i będą pomocne w codziennej praktyce lekarskiej.

Z prawdziwą przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w Konferencji Mam nadzieję , że nasze kolejne spotkanie w Jachrance będzie dla Państwa jak zwykle okazją do interesujących spotkań i dyskusji . Uczestnicy otrzymają certyfikaty z punktami edukacyjnymi

Prof. dr hab. Ryszarda Chazan
Z programem konferencji można zapoznać się na stronie http://jachranka2014.pl