Dyplom 300Podczas Światowego Kongresu Audiologii, który odbywał się w dniach 10-13 kwietnia 2022 r. w Kajetanach i Warszawie, obyła się uroczystość wręczenia nagród pierwszej edycji konkursu Perspektywy Medycyny, który został zainicjowany przez Radę Naukową Kongresu „Zdrowie Polaków”. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych znalazł się Komitet Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk, a pamiątkowy dyplom odebrał prof. Krzysztof Kochanek, sekretarz Komitetu.

 

Celem konkursu jest promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny, wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, poprawiających jakość opieki medycznej, oraz popularyzację postaw prozdrowotnych. Nagrody i wyróżnienia przyznano w sześciu kategoriach: Profilaktyka zdrowotna; Organizacja – ochrona zdrowia; Nowoczesna edukacja medyczna; Telemedycyna i usługi e-zdrowia; Innowacje i wdrożenia; Promocja zdrowia w mediach.

Komitet Nauk Klinicznych PAN został wyróżniony w kategorii Profilaktyka zdrowotna za „aktywne wspieranie wiedzą i autorytetem wszystkich edycji Kongresu „Zdrowie Polaków”, realizowanie programów prozdrowotnych oraz promowanie postaw prozdrowotnych wśród Polaków”.

– W 2000 r. zostałem zaproszony przez przedstawicieli różnych środowisk – kultury, sportu, nauki i gospodarki, ażeby założyć Akademię Polskiego Sukcesu. Pani Irena Szewińska podkreślała wówczas, że sukces w różnych obszarach trzeba umacniać – wspominał na wstępie prof. Henryk Skarżyński, przewodniczący Rady Programowej Kongresu „Zdrowie Polaków”. – Ten konkurs jest okazją, abyśmy przypomnieli o osiągnięciach indywidualnych i zespołowych, a zarazem dowodem na to, że potrafimy odnosić sukcesy i potrafimy się nimi dzielić – mówił prof. H. Skarżyński, podkreślając, że wierzy iż, konkurs „Perspektywy Medycyny” stanie się stałym punktem w programie Kongresu „Zdrowie Polaków”.

Do konkursu zostało zgłoszonych kilkadziesiąt kandydatur, projektów i programów. Kapituła konkursu oceniała osiągnięcia kandydatów w zakresie wdrażania nowatorskich pomysłów, nowych metod diagnostycznych i leczenia, które przyczyniają się do podniesienia poziomu ochrony zdrowia. Brała także pod uwagę sukcesy placówek zarządzanych przez ekspertów, nowe strategie organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia, nowe metody diagnostyczne lub terapeutyczne służące poprawie zdrowia i jakości życia pacjentów oraz działania na rzecz unowocześniania polskiego systemu opieki zdrowotnej. Istotna przy ocenie była popularyzacja edukacji i profilaktyki zdrowotnej oraz promowanie nowatorskich programów i rozwiązań w dziedzinie medycyny.

Galę wręczenia nagród i wyróżnień prowadziła Agata Konarska.

 

Dyplom 600

AT1A8315 600x400

AT1A8315 600x400