Aktualności

Zapraszamy na otwarte posiedzenie Komitetu Nauk Klinicznych PAN pt. Najczęstsze problemy medyczne wieku starszego w Polsce.

Czytaj więcej...

 

jachranka2014W dn 28-30 sierpnia 2014 w Ośrodku konferencyjnym Warszawianka w Jachrance k/Warszawy odbędzie się XI Konferencja „ ALERGIA ASTMA POCHP", organizowana przez Katedrę i Klinikę Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem JM Reaktora WUM Prof. dr hab. Marka Krawczyka oraz Komitetu Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) stanowi ważny problem społeczny. Jak pokazują wyniki badań stale rośnie liczba chorych ze świeżo rozpoznaną POChP, chorych z postacią ciężką i bardzo ciężką, zwiększa się liczba zgonów. Wszystko to powoduje wzrost kosztów społecznych, które związane są nie tylko z kosztami leczenia i rehabilitacji tych chorych, ale są to też koszty braku produktywności, koszty wypłacanych zasiłków chorobowych i rent.

W dniu 18 listopada 2013 r. w Domu Arcybiskupów Warszawskich, miała miejsce niezwykła uroczystość – wręczenie Medalu Papieskiego Pro Ecclesia et Pontifice Profesorowi Henrykowi Skarżyńskiemu. Uroczystość rozpoczęta podniosłymi słowami Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego, stała się niezmiernie ważnym wydarzeniem nie tylko dla odznaczonego Profesora Henryka Skarżyńskiego, ale także dla całego środowiska medycznego i naukowego.

„Przyrzekam być pogodnym i radość dzieciom przynosić" tymi słowami prof. Henryk Skarżyński dziękował najmłodszym pacjentom i ich rodzicom zgromadzonym w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach podczas uroczystości nadania Mu zaszczytnego tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu.